1. Dzisiaj jest trzydziesta niedziela zwykła w roku liturgicznym.
  1. Rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Z radością gościmy naszą parafiankę, S. Aldonę ze swoimi Siostrami ze Zgromadzenia Franciszkanek Misjonarek Maryi w ramach obecnej Niedzieli Misyjnej. Modlitwą i wsparciem materialnym chcemy się łączyć z dziełem misyjnym Kościoła Powszechnego.
  1. Do końca października Nabożeństwa Różańcowe są codziennie o godz. 17.30. W poniedziałek będzie różaniec misyjny w różnych językach. Zapraszamy.
  1. Przyjmujemy na wypominki na 2017 rok. W naszej Parafii modlimy się za zmarłych przez cały rok przed niedzielnymi Mszami świętymi o godz. 7.00, 9.00, 12.00 i 18.00. Od 1 do 8 listopada są wypominki oktawalne z różańcem świętym o godz. 17.00 i Mszą świętą o 18.00 w intencji zmarłych, których polecamy Panu Bogu podczas tej modlitwy. 
  1. Towarzystwo Przyjaciół Będzina informuje, że w niedzielę, 30 X i we wtorek 1 XI we Wszystkich Świętych, po raz trzynasty, przeprowadzi na będzińskich cmentarzach kwestę na rzecz renowacji zabytkowych grobów cmentarza na Górze Zamkowej. 
  1. 19 listopada, w sobotę, jest planowana pielgrzymka do Krakowa - Łagiewnik na uroczystość Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana. Wyjazd o godz. 7.30. Koszt 30 zł. Zapisy i wpłaty u P. Haliny Wójcik.
  1. W imieniu Parafian dziękujemy pewnej rodzinie za ofiarowanie dwóch złotych obrączek jako wotum do obrazu ku czci NMP Nieustającej Pomocy. Bóg zapłać! 
  1. W nawie głównej świątyni, w czterech żyrandolach, wymieniono 50 żarówek energooszczędnych na ledowe o tej samej mocy, a dające trzykrotnie więcej światła. W miarę jak będą się zużywały te stare żarówki jako zapasowe, będziemy je sukcesywnie zastępować ledowymi w naszym kościele. Dziękujemy za ofiarność Parafian i poszczególnych rodzin na spłatę kosztów krystalizacji posadzki na kościele. Dalej są kontynuowane prace przy czyszczeniu i malowaniu metalowych przęseł płotu. Dziękujemy za wszystkie ofiary na tace i w kopertach składane na te i inne cele. Serdeczne Bóg zapłać!
  1. W dzisiejszym numerze „Ziarna” zamieszczony jest tekst Aktu Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana i modlitwa do Chrystusa Króla do codziennego odmawiania jako duchowe przygotowanie do tego wydarzenia.
  1. W minionym tygodniu zmarli w naszej Parafii Śp. + Marian Chabior l.77, Halina Kazik l.65, Feliks Konewecki l.83, Maria Kowalczyk l.80, Stefania Gorgoń l.80, Bożena Ruszkiewicz l.63, Mirosław Sobota l.65, Cecylia Nykiel l.77.