1. Dzisiaj jest trzydziesta pierwsza niedziela zwykła w roku liturgicznym.
 1. Do końca października Nabożeństwa Różańcowe są codziennie o godz. 17.30.
 1. We wtorek, 1XI, uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte są o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Msza święta za Parafian będzie na cmentarzu komunalnym o godz. 14.30. O godz. 17.00 pierwszy oktawalny różaniec za zmarłych. Przypominamy, że jest to jedno z sześciu świąt nakazanych, poza niedzielami, na których jest obowiązek uczestnictwa w Eucharystii. Na będzińskich cmentarzach będą Msze święte : na Warpiu ok. godz.14.00, w parafii Św. Trójcy i na cmentarzu komunalnym ok. godz.14.30.
 1. W środę, 2 XI, obchodzimy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze święte o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.Ponieważ w Parafii nie ma cmentarza, jest naszym zwyczajem, że  o godz. 17.00 odbywa się procesja z pięcioma stacjami jak na innych cmentarzach i oktawalną modlitwą różańcową za zmarłych wokół naszego Sanktuarium. Zapraszamy do udziału w tej modlitwie z różańcem i zniczami na procesji.
 1. Przyjmujemy na wypominki na 2017 rok. W naszej Parafii modlimy się za zmarłych przez cały rok przed niedzielnymi Mszami świętymi o godz. 7.00, 9.00, 12.00 i 18.00. Od 1 do 8 listopada są wypominki oktawalne z różańcem świętym o godz. 17.00 i Mszą świętą o 18.00 w intencji zmarłych, których polecamy Panu Bogu podczas tej modlitwy.
 1. Towarzystwo Przyjaciół Będzina informuje, że w dniu dzisiejszym i w uroczystość Wszystkich Świętych, po raz trzynasty, przeprowadzi na będzińskich cmentarzach kwestę na rzecz renowacji zabytkowych grobów cmentarza na Górze Zamkowej.
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy : czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek, w modlimy się za kapłanów i o powołania do kapłaństwa i zakonów. W piątek nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy o godz. 7.00 i po Mszy o 18.00. Spowiedź święta pierwszopiątkowa od godz. 17.00. W sobotę po Mszy o godz. 7.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca N.M.P. Rano od godz. 9.00 jeździmy do chorych z posługą sakramentalną w/g listy. Po wieczornej Eucharystii Grupa Modlitewna naszej Parafii zaprasza na modlitewne czuwanie zakończone Apelem Jasnogórskim i Mszą świętą o św. O. Pio o godz. 21.00.
 1. Ze względu Święto Niepodległości, 11XI, w ten piątek o godz.20.00, odbędzie się katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych planujących chrzest dziecka w listopadzie.
 1. Laureatami Biblijnego Konkursu w Sz. Pod. Nr 13 są : Maria Zalewska I miejsce, Emila Anders II, Michał Pawliszyn III. Gratulujemy Im i Rodzicom życząc dalszy sukcesów.
 1. 19 listopada, w sobotę, jest planowana pielgrzymka do Krakowa – Łagiewnik. Wyjazd o godz. 7.30. Koszt 30 zł. Zapisy i wpłaty u P. Haliny Wójcik.
 1. Siostry Misjonarki Maryi dziękują Ofiarodawcom za kwestę w minioną niedzielę na potrzeby dzieci na Sri Lance. Serdeczne Bóg zapłać!
 1. W ramach akcji Pola Nadziei w poniedziałek wolontariusze będą sadzili cebulki żonkili na terenie Parafii. Będą one rozdawane na wiosnę na Hospicjum św. Tomasza w Sosnowcu.
 1. W minionym tygodniu zmarli w naszej Parafii Śp. + Helena Sibielak l.86, Wiesław Wasik l.68, Kazimierz Lenart l.73.