1. Dzisiaj jest trzydziesta druga niedziela zwykła w roku liturgicznym.
 1. Ze względu na oktawę modlitw za zmarłych nie ma w tym tygodniu spotkań Żywego Różańca i Bractwa Szkaplerznego.
 1. W imieniu Parafian serdecznie dziękujemy za przygotowanie okolicznościowej dekoracji ołtarza i kościoła na czas modlitwy za zmarłych Państwu : Beacie, Adamowi, Teresie, Agnieszce, Ireneuszowi, Tadeuszowi, Joannie, Ryszardowi. Bóg zapłać za tę pracę!
 1. Dziękujemy wszystkim Parafianom i Gościom, którzy włączyli się w oktawalną modlitwę za zmarłych. Tym na cmentarzu komunalnym, na procesji w Dzień Zaduszny jak i na różańcu w tygodniu w świątyni. Do wtorku trwając na modlitwie różańcowej o godz. 17.00 i Eucharystii o godz. 18.00 możemy zyskiwać łaski odpustu za zamarłych.
 1. Nowe wypominki na rok 2017 zaczniemy od przyszłej niedzieli.
 1. W środę święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, Matki kościołów całego świata.
 1. Decyzją Episkopatu Polski w piątek, dniu Narodowego Święta Niepodległości, została udzielona dyspensa od charakteru pokutnego i od zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych.
 1. W tym dniu, 11 listopada, przypada 98 rocznica odzyskania niepodległości. W naszej Parafii Msze święte będą o godz. 7.00 i 18.00. Zapraszamy wszystkich Parafian i Gości na uroczystą Eucharystię za Ojczyznę o godz. 18.00 w ramach Powiatowego Obchodu Święta Niepodległości, który uświetni występ na Mszy świętej, a po niej koncert Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Serdecznie wszystkich zapraszamy!
 1. Także w piątek, po Mszy świętej o godz. 7.00, przy wystawionym Najświętszym Sakramencie zaczniemy Nowennę przed Jubileuszowym Aktem Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. W pozostałe dni Nowenna będzie po Mszach wieczornych.
 1. W przyszłą niedzielę gościć będziemy alumnów naszego Sosnowieckiego Seminarium Duchownego w Częstochowie. Modlitwą i ofiarą wspierać będziemy dzieło powołań.
 1. W sobotę, 19 listopada, jest planowana pielgrzymka do Krakowa – Łagiewnik na akt intronizacji. Wyjazd o godz. 7.30. Koszt 30 zł. Zapisy i wpłaty u P. Haliny Wójcik.
 1. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą pielgrzymki do Fatimy, Santiago de Compostela i wypoczynku nad morzem, umieszczonej na tablicy ogłoszeń, na przyszły rok.
 1. Dalej są kontynuowane prace przy czyszczeniu i malowaniu metalowych przęseł płotu wokół świątyni. Dziękujemy za składane ofiary na ten i inne cele. Bóg zapłać!
 1. W minionym tygodniu zmarli w naszej Parafii Śp. + Barbara Trząska l.84 i Grzegorz Głodkowski l.41.