1. Dzisiaj jest trzydziesta trzecia niedziela zwykła w roku liturgicznym.
  1. Gościmy alumna Grzegorza z V roku Sosnowieckiego Seminarium Duchownego w Częstochowie. Modlitwą i ofiarą wspieramy sprawę powołań naszego Lokalnego Kościoła. W każdy czwartek w kaplicy seminaryjnej odprawiana jest Msza święta w intencji ofiarodawców i Przyjaciół naszego Seminarium.
  1. Po Mszach wieczornych trwa Nowenna przed Jubileuszowym Aktem Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana naszej Ojczyzny i naszych serc.
  1. W poniedziałek o godz. 16.00 odbędzie się Msza święta i modlitwy Bractwa Szkaplerznego.
  1. W piątek, trzeci miesiąca, po Mszy świętej wotywnej o godz. 18.00 odmówimy koronkę do Miłosierdzia Bożego z prywatnymi intencjami modlitw wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu i adoracją welonu na wzór ewangelicznej niewiasty.
  1. Są już nowe wypominki na 2017 r. Prosimy o uważne wsłuchiwanie się w ich treść celem ewentualnych korekt. Nieścisłości prosimy zgłaszać księżom.
  1. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata z aktem Intronizacji na każdej Mszy świętej.
  1. Także w przyszłą niedzielę Stowarzyszenie Ratujmy Kościół na Górce będzie rozprowadzało książkę „ Patriarcha Będziński ks. Wincenty Mieczysław Zawadzki ” autorstwa ks. prał. dr hab. Mariana Dudy po Mszach świętych.
  1. Towarzystwo Przyjaciół Będzina składa serdeczne podziękowanie za zebrane ofiary do puszek na odnowę zabytkowych grobów. Zebrano  24 607, 28 zł. Szczegóły są na plakacie.
  1. W sobotę, 19 listopada, jest planowana pielgrzymka do Krakowa – Łagiewnik na akt intronizacji. Wyjazd o godz. 7.00. Koszt 30 zł. Zapisy i wpłaty u P. Haliny Wójcik.
  1. Od 16.06 do 1.07 zapraszamy na pielgrzymkę szlakiem Sanktuariów Maryjnych Europy; m.in. Lourdes, Santiago de Compostela i w 100-lecie objawień samą Fatimę. Plan wyjazdu jest z tyłu za ławkami. Przy zapisywaniu zaliczka 400 zł. Szczegóły u ks. Łukasza.
  1. We wrześniu przyszłego roku planujemy podobną ofertę pielgrzymki do Fatimy, Santiago de Compostela i wypoczynku nad morzem umieszczonej na tablicy ogłoszeń.
  1. Dalej są kontynuowane prace przy czyszczeniu i malowaniu metalowych przęseł płotu wokół świątyni. Dziękujemy za składane ofiary na ten i inne cele. Serdeczne Bóg zapłać!
  1. W minionym tygodniu zmarli w naszej Parafii Śp. + Krystyna Janeczek l.92, Krystyna Gajewska l.74, Małgorzata Piotrowska l.64, Zbigniew Jackowski l.69, Urszula Bałazy l.63, Krystyna Urban l.78.