1. Dzisiaj jest druga Niedziela Adwentu.
 1. Po Mszy Świętej jest zbiórka ofiar do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 1. Także dzisiaj odbędzie się spotkanie Żywego Różańca o godz. 17.00 i Msza święta o godz. 18.00 w intencji tej wspólnoty.
 1. Roraty, czyli Msze święte ku czci Matki Bożej są od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. W soboty o godz. 7.00 rano. Dzieci zachęcamy do udziału z lampionami. Dostają ogniwa-obecności łańcucha na choinkę. Z podpisanych serc z dobrymi uczynkami są losowane figurki Dzieciątka Jezus zabierane przez dziecko na dobę do domu.
 1. W poniedziałek, pierwszy miesiąca, o godz. 16.00 modlitwy i Msza święta członków i sympatyków Bractwa Szkaplerznego. Po niej spotkanie przy poczęstunku i herbacie.
 1. We wtorek, 6 grudnia, wspomnienie św. Mikołaja – okazja, aby obdarowywać nie tylko najmłodszych.
 1. W czwartek, 8 grudnia, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte są o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Na Mszy wieczornej dzieci pierwszokomunijne przyjmą medaliki. O godz. 12.00 zapraszamy na Godzinę Maryjną, nabożeństwo i modlitwy ku czci Matki Najświętszej z przypisanymi obietnicami dla tego czasu łaski.
 1. W piątek o godz. 20.00 katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych planujących chrzest dziecka w tym miesiącu.
 1. Opłatki na nasze wigilijne stoły można je nabywać w przedsionku kościoła. Są także świece Caritas : małe po 6 zł i duże po 15 zł na nasze świąteczne stoły, z których dochód jest przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Są też kalendarze na 2017r.
 1. Tradycyjnie za ławkami na stoliku są losy do wylosowania asortymentu żywności na paczki świąteczne i prośba o ich przyniesienia do kościoła. Paczki zostaną dostarczone do rodzin wielodzietnych i potrzebujących pomocy z naszej Parafii.
 1. W piątek i w sobotę , 9 i 10 XII, w sklepie Biedronka przy ul. Piłsudskiego nasi wolontariusze będą zbierali od Państwa produkty spożywcze na paczki świąteczne. Już teraz dziękujemy za pozytywny odbiór tej akcji. Serdeczne Bóg zapłać!
 1. W XXII Konkursie Wiedzy Biblijnej w etapie dekanalnym nasi uczniowie : Maria Zalewska Kl. IV zdobyła I miejsce, a Michał Pawliszyn Kl. V zdobył II miejsce przechodząc do etapu diecezjalnego. Gratulujemy Im samym, rodzicom, nauczycielom życząc dalszych sukcesów w nauce.
 1. W przyszłą niedzielę wolontariusze z Hospicjum św. Tomasza w Sosnowcu po Mszach świętych będą rozprowadzać sianka wigilijne jako formę wsparcia dla tego ośrodka.
 1. Adwentowy Dzień Skupienia odbędzie się 18 XII, w IV Niedzielę Adwentu. Poprowadzi go diakon Grzegorz Woszczek. Szczegóły są na Plakacie.
 1. Dalej są kontynuowane prace przy czyszczeniu i malowaniu metalowych przęseł płotu wokół świątyni. Dziękujemy za składane ofiary na ten i inne cele. Bóg zapłać!
 1. W minionym tygodniu zmarli z naszej Parafii Śp. + Alfred Szwej l.82, Jadwiga Klimczak 71, Daniel Zaręba l.33.