1. Dzisiaj jest trzecia niedziela Adwentu zwana Gaudete - Weselcie się.
  1. Wolontariusze z Hospicjum św. Tomasza w Sosnowcu po Mszy świętej będą rozprowadzać sianka wigilijne jako formę wsparcia dla tego ośrodka.
  1. Roraty, czyli Msze święte ku czci Matki Bożej są od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. W soboty o godz. 7.00 rano. Dzieci zachęcamy do udziału z lampionami.
  1. We wtorek, 13 dnia miesiąca, o godz. 18.00 będzie Msza święta w intencji Ojczyzny, za pomordowanych na Kresach Wschodnich, ofiary stanu wojennego, za zmarłych z naszych rodzin. Po Niej przejdziemy do Krzyża Katyńskiego na dalszą wspólną modlitwę.
  1. W ten piątek, trzeci miesiąca, Msza święta wotywna o Miłosierdziu Bożym, ze względu na Roraty będzie o godz. 7.00 rano. Zaś po wieczornej Mszy o godz. 18.00, zwyczajowo odmówimy koronkę do Miłosierdzia Bożego z prywatnymi intencjami modlitw.
  1. W trzecim tygodniu Adwentu w środę, piątek i sobotę przypadają kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. Zachęcamy do pielęgnowania zwyczajów i tradycji wiary w naszych rodzinach.
  1. Adwentowe Dni Skupienia i spowiedź święta przed świętami Narodzenia Pańskiego odbędą się w przyszłą, IV Niedzielę Adwentu, według niedzielnego porządku mszalnego; tzn. zaczynamy w sobotę o godz. 18.00. W niedzielę o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. W poniedziałek, o godz. 7.00, a o godz. 16.30 Roraty z udziałem dzieci. Kończymy o godz. 18.00. Dzień Skupienia poprowadzi diakon Grzegorz Woszczek. Już teraz prosimy o zaplanowanie sobie czasu wolnego na duchowe przygotowanie się do świąt. W przeddzień, 17 grudnia, w tę sobotę,  odwiedzimy chorych w ich domach z posługą sakramentalną. Prosimy o zgłaszanie adresów tych osób i starszych wiekiem do zakrystii.
  1. "Będzińska Wigilia" odbędzie się w przyszłą Niedzielę, 18 grudnia, o godz. 15.00 w amfiteatrze na Górze Zamkowej obok domu parafialnego im. Jana Pawła II. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy !
  1. Zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie wyniosła 1768, 02 zł. Dziękujemy Ofiarodawcom, wolontariuszom i młodzieży zaangażowanej w tej akcji!
  1. Opłatki na nasze wigilijne stoły można nabywać w przedsionku kościoła. Są także świece Caritas : małe po 6 zł i duże po 15 zł na nasze świąteczne stoły, z których dochód jest przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Są też kalendarze na 2017r.
  1. Tradycyjnie za ławkami na stoliku są losy do wylosowania asortymentu żywności na paczki świąteczne i prośba o ich przyniesienia do kościoła. Paczki zostaną dostarczone do rodzin wielodzietnych i potrzebujących pomocy z naszej Parafii.
  1. Dalej są kontynuowane prace przy czyszczeniu i malowaniu metalowych przęseł płotu wokół świątyni. Dziękujemy za składane ofiary na ten i inne cele. Bóg zapłać!
  1. W minionym tygodniu zmarli w naszej Parafii Śp. + Andrzej Stefański l.60, Helena Mirowska l.84, Wiktoria Chrobak l.80.