1. Dzisiaj jest czwarta niedziela Adwentu.
 1. Adwentowy Dzień Skupienia prowadzi diakon Grzegorz Woszczek według niedzielnego porządku mszalnego; tzn. zaczynamy od soboty o godz. 18.00. W niedzielę o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. W poniedziałek, o godz. 7.00, a o godz. 16.30 Roraty z udziałem dzieci. Kończymy o godz. 18.00.  
 1. "Będzińska Wigilia" odbędzie się dzisiaj o godz. 15.00 w amfiteatrze na Górze Zamkowej przy domu parafialnym Jana Pawła II. W imieniu organizatorów zapraszamy!
 1. W czwartek zakończenie Rorat z udziałem dzieci na Mszy świętej o godz. 18.00.
 1. Także w czwartek, 22 dnia miesiąca, po Mszy świętej wieczornej odbędzie się nabożeństwo ku czci św. Rity. Zapraszamy !
 1. W sobotę, Wigilia świąt Narodzenia Pańskiego. Msze święte w naszej Parafii są tylko rano o godz. 6.30 i 7.00 z możliwością spowiedzi świętej. Po południu nie ma Mszy o godz. 18.00. Rano w Wigilię, na godz. 9.00, zapraszamy dzieci z rodzicami na przywitanie Dzieciątka Jezus w żłóbku, dzielenie się opłatkiem i składanie sobie życzeń, śpiew kolęd i losowanie na własność figurek Dzieciątka Jezus. Przypominamy o zachowaniu tradycji postnej i polskich zwyczajów wieczerzy wigilijnej.
 1. Tradycyjna Pasterka, w intencji Parafian, odbędzie się o północy z soboty na niedzielę. Taca z Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Ochrony Życia. Przed, na i po Pasterce będzie z nami kolędowała Kapela Folkowa „Janicek”. Szczegóły są na plakacie.
 1. W niedzielę, uroczystość Narodzenia Pańskiego. W to święto jest nakazany obowiązek uczestnictwa we Mszy świętej. Msze święte w naszej Parafii są o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Nie ma o godz. 7.00 rano. Kto był u Komunii świętej na Pasterce może wtedy po raz drugi przyjąć Pana Jezusa. Przypominamy, że w pierwszy dzień świąt nie będziemy obecni w konfesjonałach za wyjątkiem indywidualnej prośby o spowiedź świętą.
 1. Opłatki na nasze wigilijne stoły można nabywać w przedsionku kościoła. Są także świece Caritas : małe po 6 zł i duże po 15 zł oraz kalendarze na 2017 r. Harcerze w ramach Betlejemskiego Światła Pokoju kwestują ze świątecznymi pamiątkami.
 1. Tradycyjnie za ławkami na stoliku są losy do wylosowania żywności na paczki świąteczne i przyniesienia ich do kościoła dla rodzin wielodzietnych z naszej Parafii.
 1. W imieniu Parafian składamy serdeczne podziękowanie dla pewnych Osób za przekazanie metalowych stojaków pod choinki i ręcznie wykonach, papierowych ozdób choinkowych. Serdeczne Bóg zapłać!
 1. Hospicjum św. Tomasza w Sosnowcu składa serdeczne podziękowanie za wsparcia dla tego ośrodka i za składane ofiary w minioną niedzielę. Bóg zapłać! 
 1. W minionym tygodniu zmarli w naszej Parafii Śp. + Eugeniusz Banasik l.63, Alicja Chęcińska l. 57, Zdzisława Wojtak l.64, Edwarda Sroka l.87.