1. W  dzisiejszą UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO Msze Święte są sprawowane w naszej Parafii o godz. 9.00, 10.30, 12.00, 18.00.

2. Jutro w święto pierwszego męczennika Szczepana porządek Mszy świętych jak w Niedzielę  7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Taca jest tradycyjnie przeznaczona na uczelnie katolickie i pomoc studiującym na nich. Jutro podamy porządek kolędy, którą zaczniemy od ul. Skalskiego.

 

3. W ten piątek, 30 XII, święto Świętej Rodziny, patronalne święto Rodzin Katolickich. O godz. 18.00 będzie sprawowana Msza święta w intencji wszystkich zmarłych Parafian w 2016 roku. Zapraszamy rodziny, krewnych i przyjaciół, którzy w minionym roku przeżyli śmierć swych najbliższych do wspólnej modlitwy.

4. W Sobotę, we wspomnienie św. Sylwestra, o  godz. 16.00  odbędzie się  Msza święta i nabożeństwo przebłagalno - ekspiacyjne na zakończenie starego roku.  W tym dniu nie ma Mszy o godz. 18.00. Można zyskać odpust zupełny. Będzie sprawozdanie ze stanu Parafii.

5. W przyszłą niedzielę w Nowy Rok nie ma spotkania Żywego Różańca, ale zapraszamy na Mszę święta o godz. 18.00 w tej intencji.

6. Gorąco dziękujemy Osobom, które  wykonały szopkę oraz zrobiły wystrój w świątyni i na plebanii na te Święta. Paniom : Teresie, Agnieszce, Danucie, Halinie, Janinie. Dziękujemy za prace elektryczne i konstrukcyjne Panom ; Ireneuszowi, Tadeuszowi i Ryszardowi, lektorom i ministrantom. W imieniu Parafian dziękujemy pewnej Osobie za ufundowanie pozycji książkowej Trafiona przez piorun jako świąteczny prezent dla naszej wspólnoty. Niech Sam Dobry Bóg będzie dla Was wszystkich nagrodą i wdzięcznością. Serdeczne Bóg zapłać !

7.  Dziękujemy P. organiście Michałowi i Miłoszowi oraz P. Maćkowi za pomoc w  umożliwieniu nabywania opłatków. P. Zdzisławie i innym Paniom z Parafialnego Oddziału Caritas za sprzedaż świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Serdeczne Bóg zapłać!

8. W imieniu obdarowanych rodzin paczkami świątecznymi z naszej Parafii, składamy gorące podziękowania za dar serca dla tych osób na ręce P. Bogumiły z gronem Pań i wolontariuszy z MZS Nr 2. W sumie była rekordowa ilość 153 paczek. Dziękujemy za Państwa hojność, za trud i poświęcenie. Dziękujemy naszemu Oddziałowi Caritas, ministrantom, harcerzom, młodzieży z wolontariatu wraz  z  ich opiekunami P. Agnieszką, Bogumiłą, Sebastianem. Dziękujemy za pomoc w rozwiezieniu paczek. Niech Pan Jezus Wam błogosławi za to dobro!  

9. W minionym tygodniu zmarli w naszej Parafii Śp. :  + Janina Kosmowska l.81, Stefan Szewczyk l.71.