1. Dzisiaj, 1 stycznia, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi - Nowy Rok. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Pokój. W to święto jest nakazany obowiązek uczestniczenia we Mszy świętej. Msze święte są u nas o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Polecajmy Duchowi Świętemu Nowy Rok 2017 wzywając Jego łask, światła i mocy Bożej. Do tej praktyki przypisany jest odpust zupełny.
  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

W czwartek modlimy się za i o powołania kapłańskie i zakonne.

W piątek, 6 stycznia, uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli – Misyjny Dzień Dzieci. Porządek Mszy świętych jest jak w niedzielę. Taca z tej uroczystości jest przeznaczona na Krajowy Fundusz Misyjny. Spowiedź i Komunia pierwszopiątkowa będzie na Mszach świętych. Błogosławimy kadzidło i kredę na każdej Mszy świętej. Już teraz można nabywać te zestawy przy wyjściu z kościoła. W tym dniu nie ma postu.

W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy o godz. 7.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Po Mszy wieczornej Grupa Modlitewna naszej Parafii zaprasza na czuwanie zakończone Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00 i Mszą świętą ku czci św. O. Pio. W miesiącu styczniu nie jeździmy do chorych, ze względu na kolędę, z wyjątkiem osobistej prośby rodziny o posługę do Księdza Dyżurującego w Parafii.

  1. W piątek, w uroczystość Objawienia Pańskiego, zapraszamy na godz. 16.00 przedstawicieli Sybiraków, Akcji Katolickiej, Żywego Różańca, Grupy Modlitewnej, Oddziału Caritas z naszej Parafii na dzielenie się opłatkiem i śpiew kolęd na plebani.
  1. Także w piątek o godz. 20.00 odbędzie się katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych planujących chrzest dziecka w tym miesiącu
  1. Zapraszamy do udziału w Orszaku Trzech Króli - ulicznych Jasełek, które w tym roku odbędą się po raz piąty w Będzinie. Orszak rozpocznie się 6 stycznia o godz. 12.00 Mszą świętą w kościele NSPJ na Ksawerze. Po Eucharystii nastąpi powitanie królów i przemarsz ulicami naszego miasta do kościoła Św. Trójcy. Przypominamy, że dla uczestników orszaku z naszej Parafii przewidziano kolor niebieski.
  1. W przyszłą niedzielę święto Chrztu Pańskiego kończy okres Bożego Narodzenia. Na Mszy świętej o godz. 10.30 dzieci przedszkolne i grup zerowych przedstawią nam swoją wersję Jasełek, na które wszystkich zapraszamy!
  1. W minionym tygodniu zmarli w Parafii Śp. + Barbara Kalita l.71, Ignacy Majka l.75, Wacław Kluza l.79.