1. Dzisiaj jest święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra rozpoczyna się pierwsza część okresu zwykłego w ciągu roku. Trwać będzie do wtorku przed Środą Popielcową, która w tym roku przypada 1 marca. Śpiew kolęd i szopka towarzyszyć nam będą do święta Ofiarowania Pańskiego, czyli do 2 lutego.
  1. W piątek, 13 dnia miesiąca, o godz.18.00 zapraszamy na Mszę świętą w intencji Ojczyzny, za pomordowanych na Kresach Wschodnich i zmarłych z naszych rodzin. Po Eucharystii przejście do Krzyża Katyńskiego na wspólną modlitwę.
  1. Także w piątek o godz. 10.00 w auli I LO im. M. Kopernika w Będzinie odbędzie się prelekcja na temat transplantacji narządów. Szczegóły są na plakacie. Zapraszamy!
  1. 15 stycznia, w przyszłą Niedzielę, odbędzie się w naszej Parafii XXIII Finał Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Ks. Kazimierza Szwarlika o godz. 16.00. W związku z tym wigilijna, niedzielna Msza św. o godz. 18.00 w sobotę, wszystkie Msze święte w przyszłą niedzielę i poniedziałkowa o godz. 7.00 rano - będą sprawowane w dolnym kościele.
  1. W zakrystii przyjmujemy zapisy na noclegi dla uczestników Festiwalu Kolęd. Są też do odebrania okolicznościowe zaproszenia. Wstęp na koncert jest wolny. Zapraszamy!
  1. Na tablicy ogłoszeń jest umieszczony apel S. Judyty, Misjonarki Świętej Rodziny, która pracuje w Zambii o wsparcie dla ośrodka dla bezdomnych, niepełnosprawnych i sierot. S. Judyta jest naturalną siostrą S. Lucyny Bożek, która przed laty pracowała w naszej Parafii. Mówimy o tym by nie mieć wątpliwości co do słuszności tej akcji.
  1. Trwają prace przy malowaniu przęseł płotu wokół świątyni. Prace te są wykonywane w dolnych, ogrzewanych pomieszczeniach kościoła po zdemontowaniu pojedyńczych przęseł parkanu. Dlatego czasami da się odczuć zapach farby w górnym kościele. Przepraszamy za te niedogodności. Jednocześnie dziękujemy za składane ofiary do kopert i na tace na te i inne inwestycje. Serdeczne Bóg zapłać!
  1. W minionym tygodniu zmarli w naszej Parafii Śp.+ Henryk Hac l.62, Alfred Łabędzki l.77, Zofia Mikuśkiewicz l.79, Jolanta Bednarska l. 62.