1. Dzisiaj jest druga Niedziela zwykła w roku liturgicznym.
  1. Także dzisiaj obchodzimy Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce.
  1. W dniu dzisiejszym o godz. 16.00 odbędzie się w górnym kościele, XXIII Finał Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Ks. Kazimierza Szwarlika. W związku z tym  Msze święte w niedziele i poniedziałkowa poranna o godz. 7.00  są sprawowane w dolnym kościele. Wstęp na koncert jest wolny i otwarty dla wszystkich. Osoby nie mogące pojawić się na finałowej gali będą mogły w internecie na stronie www.mfkip.pl oglądać w jakości HD festiwal.
  1. Od środy rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W naszej diecezji odbędzie się nabożeństwo ekumeniczne w kościele św. Tomasza w Sosnowcu-Pogoni we wtorek, 24 stycznia o godz. 18. Liturgii będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak. W odpowiedzi na wezwanie Zbawiciela zjednoczmy się rozważając tegoroczne hasło: "Pojednanie – miłość Chrystusa przynagla nas".
  1. W czwartek przypada dzień imienin naszego wikariusza Ks. Mariusza Biśty. Na Mszy świętej o godz. 18.00 zechciejmy pamiętać w modlitwie i życzeniach o Nim, aby Dobry Bóg i Matka Najświętsza obdarzali Go swym błogosławieństwem, a święty Patron wypraszał Mu potrzebne łaski.
  1. W sobotę obchodzimy Dzień Babci, a w niedzielę Dzień Dziadka. Pamiętajmy w modlitwie i życzeniach o tak drogich dla wielu z nas Osobach.
  1. W niedzielę, 22 stycznia, po Mszy wieczornej nabożeństwo ku czci św. Rity wraz z adoracją Jej relikwii. Zapraszamy!
  1. Także w przyszłą niedzielę będziemy gościć przedstawicieli neokatechumenatu z Krakowa, którzy w ramach Liturgii Słowa będą nas zapraszać na katechezy dla dorosłych.
  1. Ze względu na brak chętnych na pielgrzymkę czerwcową jest ona odwołana. Prosimy tych, którzy się zapisali aby zgłosili się do ks. Łukasza.
  1. W minionym tygodniu w naszej Parafii zmarli Śp. : + Henryk Cieślar l.65, Zygmunt Jaworski l.82, Kazimierz Duda l.68, Dorota Krynicka l.76, Jakub Ślusarz noworodek.