Wspólnota Parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Będzinie – Sybrece zaprasza od 1 maja do 30 września wszystkich czcicieli Matki Bożej i św. Jana Pawła II  na codzienny Apel Jasnogórski o godzinie 21.00! Podczas Apelu modlimy się za wstawiennictwem św. Jana Pawła II w intencjach, które możemy składać w zakrystii. Codziennie podczas tych nabożeństw jest możliwość przyjęcia Komunii Świętej. W niedzielę i uroczystości zapraszamy także na dodatkową Mszę Święta o godzinie 20.30, która zakończona jest krótkim już Apelem Jasnogórskim.

Będzińskie Sanktuarium  jest chyba jedynym kościołem naszej diecezji, w którym aż przez 5 miesięcy codziennie wierni gromadzą się na modlitwie Apelu Jasnogórskiego na wzór Jasnej Góry. Można powiedzieć ta „mała tradycja” tych wieczornych nabożeństw zrodziła się w 2005 roku, kiedy to w kwietniu Jan Paweł II odszedł do domu Ojca. Wierni z Syberki bardzo licznie gromadzili się w świątyni i codziennie od dnia 2 kwietnia, czyli od dnia śmierci Papieża Polaka o godzinie 21.00 śpiewali Apel Jasnogórski modląc się przez wstawiennictwo Matki Bożej Częstochowskiej o rychłą beatyfikację, a później kanonizacje Jana Pawła II. Dziś kiedy nasz Papież jest już ogłoszony świętym przez jego wstawiennictwo  modlimy się w intencjach składanych przez wiernych w czasie Apelu. Na zakończenie Apelu jest możliwość uczczenia jego relikwii, kropli krwi, które znajdują się w będzińskiej świątyni.  Zapraszamy Wszystkich do wspólnej modlitwy!